Ważnym badaniem jest…

Systematyczne wizyty u dentysta pozwalają na kontrolę stanu naszego uzębienia i leczenie ewentualnych ubytków zanim zaczną nam dokuczać. Niezwykle ważnym badaniem w takiej diagnostyce stomatologicznej jest pantomogram, który potocznie nazywany jest panoramicznym zdjęciem. To prześwietlenie żuchwy, kości szczęki, zębów, stawu skroniowo-żychwowego i zatok szczękowych. Przez takie zdjęcie można przykładowo wykryć jakieś dodatkowe zęby, zatrzymane, nadliczbowe, a także próchnicę, a dodatkowo zaplanować odpowiednie leczenie dentystyczne.

W momencie kiedy kłopoty ze wzrokiem nie przynoszą żadnych bolesnych objawów, dzieci zazwyczaj o nich w ogóle nie mówią. Jednakże brak nawet nawet najmniejszej interwencji częstokroć może skutkować stopniowym pogarszaniem się wzroku, dlatego ważna jest skrupulatna obserwacja zachowań dziecka i w razie podejrzenia jakichkolwiek zaburzeń widzenia trzeba niezwłocznie udać się do jakiegoś dobrego specjalisty. Okulista przeprowadzi wszystkie potrzebne badania diagnostyczne, jak na przykład badanie ruchów gałek ocznych, ostrości wzroku, badanie w kierunku niedowidzenia, badania refrakcji, a w razie takiej potrzeby zastosuje należyte leczenie okulistyczne.

Wszelkie zaburzenia układu nerwowego, które nie są poddane leczeniu prowadzą zazwyczaj do poważnych chorób neurologicznych. Dokładna obserwacja reakcji ciała na określone bodźce oraz dodatkowo wszelkie badania obrazowe takie jak na przykład rezonans pozwalają specjaliście na dokładną ocenę funkcjonowania własnego układu nerwowego. Niewątpliwie warto zgłosić się do neurologa, kiedy obserwujemy takie symptomy jak: bóle, problemy z koordynacją ruchową, drżenie mięśni i kurcze, kłopoty z pamięcią, nieprawidłowa praca zwieraczy, osłabienie mięśni, zaburzenia snu. Neurolog podczas naszej pierwszej wizyty wykona dokładne badania odruchów fizjologicznych a dodatkowo przeprowadzi skrupulatny wywiad, będący podstawą do dalszego postępowania.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *