Tak samo dobrze, można brać ślub cywilny, który będzie także piękny oraz pamiętliwy.

Sporo dziewczyn śni o tym, ażeby iść do ołtarza w białej sukience. Oczywiście istnieje przekonanie, że tego typu marzenie potrafią spełnić się wyłącznie mając ślub kościelny. W związku z tym, dużo zakochanych decyduje się na tego typu ceremonię nie do końca z ich wiarą, ale przede wszystkim z całą aurą, która przy okazji takiej ceremonii jest i która pozostaje w pamięci na zawsze. Jak się okazuje, przekonanie tego typu jest zupełnie mylne. Nie tylko ślub kościelny może spowodować, że ten dzień będzie tak wyjątkowy. Tak samo dobrze, można zawrzeć cywilny, który będzie tak samo piękny a także niezapomniany.

Musimy pamiętać o tym, iż ślubu cywilnego nie jesteśmy zmuszeni brać wyłącznie w Urzędzie. Istnieje również możliwość odprawienia tego typu ceremonii wręcz gdzieś w plenerze. Z całą pewnością ma to własną cenę, niemniej jednak czego się nie zrobi, ażeby celebrować najpiękniejszy dzień w naszym życiu? Następnym zakłamaniem, jest koncepcja sukni na ślub cywilny.

Wielu ludzi uważa, że tego typu celebracja trwa kilka minut i dlatego nie ma co się zbyt martwić tym, jak wyglądamy. Wystarczy zwyczajna sukienka a także temat załatwiony. Otóż nie dajmy sobie tego wmówić. Do ślubu kościelnego jak i cywilnego możemy iść ubrani tak jak chcemy i w ogóle nie ma żadnego znaczenia, jaki typ ślubu będziemy brać. Jeżeli już Panna Młoda marzy o długiej sukni, oczywiście może taką sobie sprawić i w ogóle nikogo nie powinno to zadziwiać.

Musimy pamiętać o tym, że jest to tylko nasze święto i warto je zorganizować tak, jak chcielibyśmy tego tylko my. Kolejne pytanie, jakie zjawia się przy temacie ślubu cywilnego, to jaki powinno się kupić upominek na tego typu ślub? Odpowiedź tutaj jest następująca – jeżeli para przyszłych nowożeńców, prosi nas na przyjęcie po ślubie, to oczywiście dajemy im taki podarunek, jaki wręcza się zwyczajowo na weselu. Jeśli jednakże para nie urządza przyjęcia, wtedy wypada dać choć bukiet kwiatów, bombonierkę lub jakikolwiek inny podarek. Warto pamiętać o tym, iż cywilny nie odróżnia się zanadto od ślubu kościelnego – według prawa jest identycznie istotny jeden, jak i 2-gi. Różnice są jedynie w tym, że w sytuacji zaślubin w kościele przysięgamy przed Bogiem, a w sytuacji zaślubin w urzędzie, przysięgamy przed urzędnikiem. Warto pamiętać o tym, aby rodzaj branego przez nas ślubu, był tylko naszą własną decyzją.

Bardzo ważnym jest, by żyć całkowicie w zgodzie ze sobą i swoimi racjami. To, że nie zawieramy ślubu w kościele, jedynie ślub cywilny, nie oznacza, że nie mamy prawa pójść do niego w długiej sukni , a po zaślubinach udać się na salę weselną łącznie z gośćmi, aby do samego rana świętować tą znakomitą chwilę naszego nowego życia. Najważniejsze jest uczucie, jakie nas połączyło, a jeśli nie jesteśmy przekonani co do ślubu w kościele, to go zwyczajnie nie bierzmy na siłę. Jeśli dojdziemy do konkluzji wkrótce, że jednakże chcielibyśmy go zawrzeć, to możemy to uczynić w każdej chwili.

Więcej: ślub cywilny koszt

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *