Program LoMag – jak wykonać remanent?

System obsługi magazynu -> http://www.lomag.pl, pozwala na wykonanie remanentu na kilka różnych sposobów. Istnieje możliwość ręcznego wykonania remanentu np. poprzez importowanie danych z programu Excel. Inną opcją jest wykorzystanie czytnika kodów kreskowych, czy też terminali. Najczęściej wykorzystywaną metodą jest wykonanie spisu towarów z całego roku. Uruchamiamy program magazynowy LoMag, a następnie rozwijamy zakładkę „Dokumenty”. Klikamy w „Remanent” i wybieramy „Spis z natury”.

Wykonanie spisu z natury

Po otworzeniu się okienka spisu z natury otrzymujemy dostęp do gotowego dokumentu, który można wydrukować poprzez kliknięcie w ikonkę „Drukuj”. Istnieje możliwość modyfikacji szablonu wydruku. Wystarczy jedynie kliknąć w ikonkę „Projektuj wydruk”. Możemy usunąć niepotrzebne elementy lub dodać nowe.

Arkusze spisowe

Remanent można wykonać również za pomocą arkuszy spisowych. W tym celu rozwijamy zakładkę „Dokumenty”, a następnie klikamy w ikonkę „Remanent”. Wchodzimy w ikonkę „Arkusze spisowe”. Na ekranie wyświetli się kreator dokumentów. Klikamy w ikonkę „Dodaj”, aby utworzyć nowy arkusz spisowy. W arkuszu spisowym ponownie klikamy ikonkę „Dodaj”. Uzupełniamy podstawowe dane takie, jak np. towar, kod kreskowy, lokalizacja magazynowa, ilość, cena, uwagi. Nowe towary mogą być dodawane również za pomocą czytnika.
Ilość arkuszy zależy wyłącznie od potrzeb użytkownika. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby utworzyć osobny arkusz dla każdej grupy towarów. Ponadto arkusz spisowy może zostać importowany z programy Excel. W okienku „Arkusze spisowe” widoczny jest przycisk „Importuj z Excela”.
Arkusz może również zostać wczytany z kolektora danych.

Połączenie arkuszy spisowych

Kilka arkuszy spisowych można połączyć w remanent. Po uruchomieniu programy rozwijamy zakładkę „Dokumenty”, a następnie „Remanent”. Klikamy w ikonkę „Utwórz nowy remanent”. Na ekranie pojawi się nowe okienko, gdzie należy zaznaczyć opcję „Utwórz remanent na podstawie arkuszy spisowych”. Wybieramy interesujące nam arkusze i akceptujemy. Gotowy remanent można wydrukować.

Autor: prowadzenie magazynu

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *