Księgowość w Norwegii regulują dwie ustawy.

Norwegia to kraj leżący na Półwyspie Skandynawskim, którego rozwijająca się stale gospodarka wabi do siebie multum potencjalnych inwestorów. Także polscy ludzie biznesu bardzo chętnie wydają się prowadzić swoją działalność gospodarczą właśnie w Norwegii. Powoduje to oczywiście potrzebę zapoznania się wszystkich inwestorów z norweskimi przepisami i prawem. Norweską księgowość regulują dwie bardzo ważne ustawy, a więc regnskapsloven a ponadto bokf?ringsloven. W ich zapisach znajdziemy wszystkie reguły prowadzenia rozliczeń podatkowych na terytorium Norwegii.

Jeden z najistotniejszych a także jednocześnie najbardziej oczywistych zapisów tyczy się tego, iż wszelkie transakcje dokonywane poprzez każdą firmę muszą zostać właściwie zarejestrowane. Zasadniczą sprawą prowadzenia norweskiej księgowości jest zatem skrupulatna archiwizacja wszystkich operacji finansowych, które mają miejsce w obrębie działalności danego przedsiębiorstwa. Niewątpliwie jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów tyczących się prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Norwegii jest na pewno obowiązujący tu system podatkowy. Podatki w Norwegii zostały tak stworzone, ażeby w zamyśle każdy podmiot gospodarczy odprowadzał opłaty w zgodzie ze swoimi własnymi możliwościami. To unikalne na skalę europejską podejście może niestety przynieść mnóstwo kłopotów w wykonywaniu operacji takowych, jak na przykład roczne rozliczenia.

Niewątpliwie prowadzenie własnej działalności na terenie Norwegii wymaga stosownej znajomości aktualnych regulacji, które szczegółowo regulują sposób prowadzenia księgowości firmy. Na pewno najlepszym rozwiązaniem będzie korzystanie z porad tyczących się podatków oraz rachunkowości zewnętrznego doradcy, a nawet zlecenie prowadzenia całej tej archiwizacji jakiejś zewnętrznej firmie , która specjalizuje się sprawach związanych z księgowością na terytorium Norwegii.

Więcej: Rozliczenie Roczne w Nowregii

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *