Jak właściwie oświetlić pomieszczenie, by nasze wieczory były miłe?

Gdy swoje mieszkanko zostało już całkowicie wykończone, a wszystkie dodatki zostały już powybierane – często zadajemy sobie jeszcze jedno kluczowe pytanie. Jak oświetlić swoje pokoje, żeby wieczory były miłe i nakłaniały do wypoczynku?

Najważniejsze pytanie, jaki żyrandol wybrać?
O ile w każdym salonie światło powinno być dobrze dobrane a także umożliwiać np książek czy też czasopism lub swobodne wykonywanie różnorakich innych zadań, to w sypialni będziemy mogli zaszaleć i sobie pozwolić na żyrandol z ciemniejszym, fantazyjnym kloszem. Koniecznym warunkiem tu jest dobranie stosownych lampek nocnych (ustawia się je na stolikach tuż przy łóżku) żeby w przyjemnej atmosferze móc czytać, trochę popracować albo zapalić taką lampkę wstając w środku nocy. Jeśli natomiast rozchodzi się o pomieszczenie kuchenne a także łazienkę – najbardziej popularne są aktualnie tak zwane świetlówki – mocowane np bezpośrednio na suficie nad blatem lub w łazience nad lustrem.

Gabinet
Niezbędna będzie na pewno lampka biurowa i jasny, raczej stonowany żyrandol (np wykonany w stylu skandynawskim). Światło w którym pracujemy musi być w jasnych barwach i nie zbytnio nie męczyć oczu. Należy także postawić na wielkie okno – w ciągu dnia często lepiej pracuje się przy świetle naturalnym.

Odpowiednio dobrane oświetlenie – nie tylko w pomieszczeniach domowych!
Ażeby wnętrza naszego mieszkania nabrały uroku – należy zatroszczyć się o odpowiednie oświetlenie mieszkania oraz podwórza. Myślę, że nie ma nic przyjemniejszego aniżeli romantyczny wieczór na przyozdobionym różnymi światłami tarasie – myślę tutaj np o lampkach cotton balls czy też kinkietach – nieprawdopodobnie modnych w ostatnich latach.

Zobacz: Profesjonalne oświetlenie do ogrodu

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *