Finanse częstokroć bywają trudnym tematem dla bardzo wielu osób.

Finanse bywają trudnym tematem dla bardzo wielu ludzi, różnego typu podatki a także rozliczenia roczne różnią się w zależności od kraju gdzie podjęliśmy pracę. W czasach w których sporej ilości Polaków zamieszkuje oraz pracuje poza Polską niewątpliwie warto korzystać z pomocy różnego typu biur finansowych, które bardzo dobrze znają odpowiednie przepisy prawne i pomogą uzyskać zwrot podatku. Na terytorium Norwegii właściwie każdy pracownik powinien zrobić sobie odpowiednią kartę podatkową, a na przełomie marca a także kwietnia złożyć zeznanie.

Podatki w Norwegii odróżniają się od podatków naszych, w rozliczeniu rocznym można ubiegać się o zwrot podatku w określonych sytuacjach przykładowo za transport do pracy oraz dodatkowo dojazd do aktualnego miejsca zamieszkania poza państwem, co jest szczególnie interesujące dla obywateli Polski odwiedzających współmałżonka i swoich dzieci zamieszkujących na terenie RP – wówczas jest to tak zwane zeznanie Pendler.

Przez pierwsze dwa lata pracy będziemy mogli starać się o 10 % zwrotu, natomiast w takiej sytuacji nie będą nam już przysługiwać pozostałe ulgi. Księgowość na terytorium Norwegii początkowo może wydawać się wyjątkowo trudna, natomiast współcześnie działa sporo firm świadczących pomoc z rozliczeniami – są to przedsiębiorstwa zarówno polskie a oprócz tego przedsiębiorstwa norweskie, które głównie nastawione są na klientów zagranicznych, przeważnie posiadających problem z norweskim. To duża oszczędność czasu a ponadto gwarancja tego, że nasze rozliczenie podatkowe będzie wykonane w prawidłowy sposób.

Często samodzielnie będziemy mogli popełnić proste błędy lub czegoś nie odliczyć. Często też takie osoby martwią się o poprawność własnego zeznania. Koszt rozliczenia nie jest zbyt duży, poprzez to warto wziąć pod uwagę tego typu rozwiązanie.

Więcej: https://norwegiaconsulting.pl/podatek.html

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *